Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Προκόπιος Παυλόπουλος επικοινώνησε τηλεφωνικώς με την καθηγήτρια κ. Βασιλική Καλογερά –της οποίας η συμμετοχή στην ευόδωση των στόχων του πειράματος LIGO, για την ανίχνευση των βαρυτικών κυμάτων υπήρξε καθοριστική- και την συνεχάρη για την εξαιρετικά τιμητική παγκοσμίως, εκλογή της ως Μέλους της Εθνικής Ακαδημίας Επιστημών των ΗΠΑ.
Τηλεφωνική επικοινωνία του Προέδρου της Δημοκρατίας κ.Προκοπίου Παυλοπούλου με την καθηγήτρια κ.Βασιλική Καλογερά
![](https://www.prokopiospavlopoulos.gr/wp-content/uploads/2015/10/presidency_omilies.jpg)