Σ. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ: Γιατί καταφεύγω σε εσάς. Πρέπει να πάψουμε να ζούμε με δυο εικόνες. Η μία είναι η εικόνα των παιδιών που πνίγονται στο Αιγαίο, των ανθρώπων που πνίγονται στο Αιγαίο και η άλλη είναι ο φόβος να εγκλωβιστούν στην …
ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κύριες και κύριοι, με ιδιαίτερη χαρά σας υποδέχομαι στην Προεδρία της Δημοκρατίας με αφορμή την εκδήλωσή σας στην Αθήνα, η οποία είναι αφιερωμένη στην ανάδειξη της σημασίας αλλά και των κινδύνων οι οποίοι ελλοχεύουν αναφορικά με το δικαίωμα στην …